2009 Biterken..

30 Aralık 2009 Çarşamba


  • Bu yazıyı yazmaya taa geçen hafta başladım aslında. Ama o kadar yoğunum, o kadar vakitsizim ki ancak bitirebildim, aslında tam bitmedi de ama olduğu kadarıyla artık.. Uzun uzun 2009da ve son 10 yılda ne oldu ne bitti yazmak bir yana, paragraf olarak yazdığım yazıyı madde maddeye dönüştürmek zorunda kaldım bir türlü sonu gelmeyince. Biraz daha bekleseydim 2010 Aralık'ta yazacağım yazıya ön hazırlık olarak kalacaktı neredeyse.
  • Bir yılın daha sonuna geldik resmen ya. Zaman mı hızlı akmaya başladı yoksa bana mı öyle geliyor, eskiden daha yavaş geçerdi sanki... Yaşlanıyor muyum ne. 2009'u geçtim, 2000'e girdiğimiz gün bile daha dün gibi sanki..
  • Ne güzeldi 2000 ayrıca, son 10 yılın hangisi en iyisiydi diye sorsalar cevabım kesinlikle 2000 olur. İçindeki 17 Mayıs'ı yeterince güzel yapmaya yetiyor 2000'i.. 2010 da 2000 kadar güzel olsun, daha da güzel olsun hatta.
  • 2009'sa pek parlak geçmedi aslında, 2008 kadar güzel değildi en azından.. Beni mutlu eden olayları elbet vardı tabi, bu yıl 4 kere Galatasaray maçına gittim mesela. Sonra Kewell'ın yüzüne karşı "I love you" diyebildim. Hayatımın ilk iş tecrübesini futboldan sonra en sevdiğim spor olan Formula 1 sayesinde yaşadım ve mükemmel 2 gün geçirdim İstanbul GP'sinde, ama yine de 2008 kadar güzel değildi işte. Tek sayılı yıllar her zaman çift sayılı yıllardan daha kötü geçer hem, bu hep böyledir. Bu yüzden 2010'dan daha bi' umutluyum, daha güzel olacak sanki.
  • Bu sene de yeni yıla ders çalışarak gireceğim ne yazık ki. "dilek tut saat 12de, gerçekleşsin" muhabbeti yapılırken aklımdan geçecek ilk şey finaller olacak muhtemelen. Yeni yıla nasıl girersen öyle geçer sözüne de inanmak istemiyorum bu yüzden, bütün yılım ders çalışarak geçmesin yahu.
  • 2009 demişken; blogdaşım, renkdaşım, ortağım, canım dostum, bir görünüp bir kaybolan, kaybolduğu anlarda fazlasıyla merak ettiğim Ceyda için ayrı bir paragraf açmamak olmaz. Birbirimizi sadece üye olduğumuz ortak siteden tanıyorken ve hiç yüzyüze görüşmemişken, 1 Mayıs 2009 günü Hacettepe maçı öncesinde Galatasaray'ın kaldığı otelin önünde yanıma gelerek "Gözde'sin sen değil mi?" diye sormasaydı ve bununla beraber dostluğumuzun temelini atmamış olsaydık, şu anda bu blog olmayacaktı belki de. İyiki tanışmışız Ceyda. Öncelikle mutlu yıllar sana, sonralıkla da gel ve daha çok yaz artık , özlüyorum ama..
  • Her yeniyıl öncesinde olduğu gibi 2010'da da gerçekleşmesini istediğim pek çok şey var tabi. Ayrıca 2010 diğer yıllardan farklı bir önem taşıyor benim için. 21 yıllık hayatımın en güzel yılı olabilir, böyle bir ihtimali var bu senenin. Hatta biraz daha detaya inmem gerekirse, 2010 Mayısı hayatımın en güzel Mayısı olabilir. Galatasaray'ın 09/10 sezonu Turkcell Super Lig son maçı Ankara'da, Gençlerbirliği'yle ve o maçta, o stadda şampiyonluğa canlı canlı tanık olabilme ihtimali bile ağzımın kulaklarıma varmasına yetiyor, tek bir dilek dile bu seneden, gerçekleşmesi kesin deseler kesinlikle bunu dilerdim, o kadar çok istiyorum. Mayıslar bizim hem zaten, 2010 Mayıs'ı da benim olsun!
  • 2010'dan umutluyum demiştim değil mi? Bunun bir nedeni de Ocak ayının benim açımdan oldukça güzel geçecek olması. 27 Ocak'ta Galatasaray Ankaragücü maçı için Ankara'ya geliyor. 4 Ekim günü yaşadıklarımdan sonra ikinci bir emre kadar her türlü maça gitmem yasaklandı ailem tarafından, her ne kadar diğer maçlar konusunda zaman geçtikçe yumuşayacaklarını düşünsem de, özellikle annem Ankaragücü kelimesini duyunca bile tüyleri diken diken oluyor. Ama gözümü kararttım, gerekirse evden kaçar yine giderim ben bu maça. Ben de korkmuyor değilim, o ayrı ama Mayıs'a kadar Galatasaray'ı göremeyecek olma ihtimali var işin ucunda.
  • 2009'un son 3 ayında hayatıma dahil olmuş ve muhtemelen meslek hayatım boyunca dahil olmaya devam edecek Flash gibi kabus bir programla hazırlamam gereken bir proje, çalışmam gereken onlarca sayfa var ve ben hala buradayım. İşte bu yüzden derhal terkediyorum blogu ve sözlerime son verirken, hepinize dilediğiniz herşeyin bir bir gerçekleştiği bir 2010 diliyorum.

**Foto da buradan alıntı.

2 yorum:

Mrs. Baros dedi ki...

2010da her şey herkesin istediği gibi olur umarım
iyi seneler

Gözde dedi ki...

Teşekkürler, ve umarım herkesin bütün dilekleri gerçek olur 2010da, size de iyi seneler.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP