Sturm Graz:1-Galatasaray:0

17 Aralık 2009 PerşembeSturm'a giden 16 kişilik kadro açıklandığında belli olmuştu zaten Sturm Graz-Galatasaray maçının hazırlık maçı havasında geçeceği. Panatinakos maçıyla grupta liderliği garantileyen Galatasaray prestij maçına çıkıyorken, aynı zamanda ilk11de şans bulamayan oyuncular için de devre arası transfer dönemi öncesinde bir nevi sınav olacaktı bu maç. Maçtan sonra da görüldü ki bu sınavı hiçbiri veremedi. Bir yanım maçın beraberlik veya yenilgiyle sonuçlanacağını düşünürken, bir yanım da gençlerin ilk kez ilk11de oynuyor olmanın getirdiği hırsla maçı kazanacaklarını düşünüyordu, yanılmışım.

Sahanın en iyisi Keita'ydı, ama tek başına onun bu kadar iyi olması yetmedi ve onun hızına ayak uydurabilen kimse olmadığı için de maça skor olarak yansıyamadı bu performansı. Keita kadar iyi ve hırslı oynayan bir futbolcu daha olsaydı sonuç daha farklı olabilirdi belki. Linderoth uzuuun bir zamandan sonra ilk kez ilk11de sahaya çıktı. Çıktı çıkmasına ama oyundan alındığı süreye kadar yüzünü görmek bir yana, adını bile duymadım doğru düzgün.

Aydın, yıllardır hep aynı Aydın. Bu maçta da ona daha önce defalarca verilmiş olup kullanamadığı fırsatı yine kullanamadı ve sahanın en kötülerinden biri oldu o da. Muhtemelen Galatasaray'da ilk11de başladığı son maçıydı zaten.. Servet son zamanlardaki izlediğim en kötü performansıyla sahadaydı, yaptığı akılalmaz hatayla resmen golü Sturm Graz'a hediye etti. Servet'in hediye ettiği gol haricinde sahada 90 dakika boyunca kayda değer hiç birşey yoktu zaten. İki takım da sonuca razıydı.

Kalede Aykut yerine Ufuk'u görmek isterdim. Ufuk'un ilk11de başlayacağını düşünüyordum, Aykut'u görünce şaşırdım, artık Ufuk'a da şans verilmesi gerekiyor bence.

Sonuç olarak, hiç kimse -en azından ben- Galatasaray'ın dört dörtlük bir performansla oynayıp Strum'u farklı yeneceğini beklemiyordu zaten, ama gençler ve ilk 11de forma şansı bulamayan oyuncular açısından önemli bir fırsattı bu maç. Ama uzun zamandır oynamayıp bu maçta forma fırsatı bulan oyuncular arasında iyi performansıyla gözüme çarpan pek kimse de olmadı ve 90 dakika boyunca oldukça sıkıcı bir maç izlemiş olduk. Yedek kadronun bu kötü futbolu da devre arası transfer döneminde yönetim ve teknik ekibin vereceği kararlara ışık tutmuştur diye tahmin ediyorum.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP