Yuh..

18 Kasım 2009 Çarşamba

Ne uğursuz bi' gün bu böyle. Arda'nın hastalığı, Işıl'ın sakatlığı derken Galatasaray kelimesiyle aynı cümlede bile anılmaması gereken bir rezalet çıktı ortaya.. Söylenecek pek birşey yok aslında, yapılmış olan kural ihlali ve bunun nasıl bir rezalete yol açtığı ortada. Kulüp gereken şekilde cezasını verecektir diye düşünürken görevinden alınacak ilk isimlerden biri olması gereken Ahmet Dedehayır kovulmuyor ve istifa etmek bir yana, konu ile ilgili açıklama yapan Mehmet Helvacı'nın yanında durmuş sırıtıyor bir de. Şaka gibi! En kısa zamanda onun da istifa ettiği veya görevinden alındığı haberi gelir umarım, gelmelidir. Cemal Nalga'ya da ceza verilmedi kulüp tarafından yanılmıyorsam ama onun cezası belli zaten; ömür boyu men. Takıma verilecek ihraç cezası da ağır falan değil, zira bu yapılan sahtekarlığın cezası düpedüz ligden düşürülmedir. Bize; Galatasaray'a, bu utanç dolu günü yaşatanlara, böyle bir skandalın yaşanmasına göz yumanlaraysa ne desem az gelir, yazık.

5 yorum:

extensor dedi ki...

Yav o değilde burada en az hatalı, Cemal. Sonuçta emir kulu. Ama en çok cezayı çekecekte o, sonuçta gariban.
Böyle adamlarda sırıtacak dediğin gibi. İşte bu da varya, yapılandan daha büyük rezalet olacak

Gözde dedi ki...

Tufan Ersöz de cezalandırılır sanırım, ama dediğin gibi diğerlerinin yaptıklarının yanında bu rezillikte en az hatalı kişi Cemal oluyor.
İstifa edenlerin arasında Dedehayır'ın da ismini duymayı beklerken, karşımda sırıtırken görmek büyük şok oldu. Düşürülme kararı çıkmasa bile takım ligden çekilmelidir diyorum ama daha Dedehayır'ı kovamazken takımın ligden çekilmesini beklemek de hayal gibi geliyor ne yazık ki.

Rabish dedi ki...

Dunden beri bu olay içime oyle oturdu ki... hep aklimda hiç çikmiyor. Biz Galatasaray'i bu tarz olaylara karismiyor diye sevip sahip çikarken, bu olay tam bir hayal kirikligi yaratti.
Hele o A. Dedehayir denen adam(?)'in hala gorev basinda olmasi.. en acisi da bu olsa gerek.

Divan toplantisindan çikacak kararlarin arasinda mutlaka onun istifasi, kovulmasi her ne haltsa olmali. Ve uzulerek soyluyorum ki, çok sevdigim yoneticimiz Yigit Sardan'in da istifa etmesi gerek. Bu kadar iyi bir Galatasaray'linin nasil boyle birseye izin verdigini ANLAYAMIYORUM. Kim olursa olsun Galatasaray'a bu utanci yasatmaya hakki yoktur.

Gözde dedi ki...

Aynen katılıyorum Rabish'im, sanıyorum ki Dedehayır'ın istifa etmesi beklendi, o yüzden dün kovulanlar arasında adı yoktu, ama kendisi bugün katıldığı bir programında istifa etmeyeceğini açıklamış. Bu açıklamanın üzerine yapılacak tek şey onu derhal kovmaktır. Ve, senin de dediğin gibi benim de çok sevdiğim Yiğit Şardan'ın da istifa etmesi gerekiyor. Galatasaray adını bu kadar rezil bir sahtekarlıkla lekeleyenler kimse cezalarını fazlasıyla çekmeliler. Bu rezalet başka türlü temizlenemez.

Gözde dedi ki...

Beklediğimiz gibi Yiğit Şardan istifa etmiş, dedehayır hala görevde!

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP