Olmaması Gereken..

23 Kasım 2009 Pazartesi

Perşembe'nin gelişi Çarşamba'dan bellidir derler ya hani, bu maçı tek bir cümleyle anlatmam gerekirse aynen bu söz öbeğini kullanırım sanıyorum ki.

İlk yarıya baskılı başlayan taraf Manisaspor'du. İlk 15 dakikadan sonra oyunun kontrolünü eline alan Galatasaray Daddy Cool'un klas golüyle 1-0 öne geçti. O'nun gol attığı maçlar ayrı bir güzel, ayrı bir anlam kazanıyor. Keşke 3 puanı alsaydık da şimdi hem Kewell'ın gol attığı bir maçta galibiyet kazanmayı hem de liderliği hem kutluyor olsaydık ya, neyse.. Maça dönersem, ikinci yarıdaki adeta uyutan futbol, kaçan gol pozisyonlarıyla bir türlü golün gelmemesi, 1-0 önde olmasına rağmen oyunun Galatasaray tarafında değil de ortada olmasının ardından beklenen son gerçekleşti ve Manisaspor Simpson'ın golüyle beraberliği yakaladı. Fenerbahçenin puan kaybettiği bir haftada puan kazanmamız da mucize olurdu zaten! Yapılan hatalar, başta Ayhan,Topal ve Hakan Balta olmak üzere takımın büyük bir çoğunluğunun maç boyunca vasatı geçemeyen bir performans sergilemesi ve Leo'nun yenilen goldeki hatası da Manisa'ya 1 puanı kazandırdı .

Attığımız 1 golle bile lider olabilecekken, puan kaybedince liderlik de sonraki haftalara kalmış oldu. Evet, daha 13. hafta, henüz hiç birşey belli değil, ama Bursaspor ve Beşiktaş'la olan puan farkı da gitgide azalıyor. Rijkaard'a güvenimin sonsuz olduğunu kaç kere yazdım burada hatırlamıyorum, ama yine yeniden yazıyorum. O Galatasaray'ımın başına geldiğinden beri eskisi kadar panik durumda değilim alınan beraberliklerde, hatta mağlubiyetlerde bile. Haftaya da Bursa'yı yeneriz diye umuyorum. Yenmemiz de lazım zaten, başka seçenek yok.

Arda'yı yeniden sağlıklı bir şekilde görmek güzeldi, haftaiçi gelen H1N1 haberiyle oldukça korkutmuş da olsa çabuk toparlandı Kaptan. Haftaya Bursaspor deplasmanında 10'a ihtiyacımız olacak. Elano, Arda'nın ve Keita'nın yedekte başladığı maçta yine beklenen "patlama"yı yapamadı ve oyunda kaldığı süre zarfında, özellikle yaptığı pas hatalarıyla o da vasatı aşamadı. Takımla sezon başı kampını yapmamış olduğu için kolay adapte olamama durumlarını aşması gerekiyor artık sanırım. Umarım haftaya sezon başından beri görmek istediğimiz Elano'yu görürüz. Maçın en iyi isimleriyse Kewell ve Sabri'ydi. Sabri artık yükselen formunu istikrara dönüştürmüş durumda. İkinci yarıda Kewell'ın yüzde 99 gol olabilecek pozisyonu veya Linderoth'un pozisyonu golle sonuçlansaydı şu anda buraya çok daha iyimser bir yazı yazmış olabilirdim. Umarım Frank Rijkaard ve ekibi kaybedilen 2 puandan gereken dersleri çıkarıp Bursaspor maçına ona göre hazırlanır diyerek de noktayı koyayım.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP