Nazar Boncuğu

27 Eylül 2009 Pazar


Evet,sonunda yurtta ve dünyada herkes merakla beklenen ilk puan kaybımızı bu akşamki maçla Eskişehirspor karşısında yaşadık.Elalemin derdi kaybedeceğimiz ilk puanlar olmuştu,eminim şu an çok rahattırlar!
Şaka bi' yana,elbet puan kayıpları olacaktı,bu da ilki olmuş oldu..Üstelik bu puan kaybının takımı negatif değil,pozitif yönde etkileyeceğini düşünüyorum..

Artık dilimize yerleşmiş olan "Anadolu takımı,anadolu futbolu" terimlerinin canlı bir örneğini izletti bugün bize Eskişehirspor,beraberlik golünü attıktan sonra kapanmayacaklarını düşünen kimse yoktur herhalde..Onlar da bu düşünceyi boşa çıkartmadılar ve bizden koparabildikleri 2 puanı kaybetmemek için golü attıkları andan itibaren başlayıp maç sonuna kadar defans yaptılar..Haliyle bu durum da bir türlü galibiyet golünün gelemeyişine yol açtı..
Keşke oynadığımız baskılı futbol ve pozisyon bolluğu keşke skora da yansısaydı,zira bence bu akşam sahada oynadığımız futbol,sezon başından beri oynanan en etkili ve en baskılı oyunlarımızdan biri oldu..Bir de,basketbol oyuncularına taş çıkartıcak boydaki defans ve kaleciye rağmen sürekli hava toplarıyla yapılan atakların neden bir türlü sona ermediğini çözemedim..Buna rağmen,maç boyunca üstün taraf bizdik,ama gerek Eskişehirspor'un basketbol oyuncularına taş çıkaracak bir boya sahip oluşu,gerek takımın 11 kişiyle defans yapışı golü atmamızı fazlasıyla engelledi..
Dediğim gibi,elbet puan kayıpları olacak..ama takımın başında gözüm kapalı güvendiğim Rijkaard ve ekibi varken,üstelik 1-1 biten bir maçta bile rahatlıkla "etkili taraf bizdik" diyebiliyorken canımızı sıkmanın bir anlamı yok...

2 yorum:

Ceyda dedi ki...

Çok iyi bi yazı olmuş gözdee,okul sağolsun net'e az girebiliyorum,gözüm arkada kalmayacak (:
Giden 2 puandan daha fazla canımı sıkan şey,Gürcan,Selcuk,Rıdvan gibilerinin Rijkaard'a her lafı saymaları.Hatta bizim taraftarımızın da.Puanlar 3'er 3'er alınırken kimsenin sesi çıkmıyordu.Şimdi vay efendim kulübeyi küstürdü,oyuncu seçimleri yanlış,takımı tanımıyor..
Bize Daum gibileri lazım,Rijkaard gibiler fazla geliyor,kaldıramıyoruz.

Gözde dedi ki...

Teşekkürler Ceydaa(:
Aynı durumdayız ya..Baksana kısacık oldu benim yazım da..Hiç vakit olmuyor artık..Dersler bastırınca ne yapıcaz bilemiyorum..
Kesinlikle katılıyorum,daha geçen hafta hiçbişey demiyorlarken 1 haftada mı bu kadar değişti Rijkaard..İlla ağızlarına geleni saymak için puan kaybı gerekiyor demek ki..Kimse de çıkıp Galatasaray çok güzel oynadı demiyor..Neyse,önemli olan bizim güveniyor oluşumuz ve biz Rijkaard ve ekibine,onlar da takıma sonuna kadar güveniyor..

ps:pazar günü için bişiler yazdm sana ç.dışı ileti olarak,bak mutlakaa((:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP