Emre Çolak

18 Ocak 2010 Pazartesi


Rakip fazlasıyla zayıftı, maç oynanmadan önce galibiyete neredeyse kesin gözüyle bakılıyordu, öyle de oldu zaten. Dolayısıyla yedek ağırlıklı oyuncuların maçı oldu Denizli Belediye Spor maçı. Ve bu maçta bir yıldız doğdu; Emre Çolak. 2.yarıda oyuna girdiğinde fazlasıyla gururlanan, penaltı kararı çıktığında Emre Çolak atsın isteyen sadece ben değildim sanırım. Galatasaray formasıyla ilk penaltısını attı, tek gol yetmedi bir tane de frikik golü attı Emre. Gol sonrası yaşadığı sevinç, yüz ifadesi; özellikle Arda abisi'ne sarılırken yaşadığı mutluluk ve gurur çok güzeldi. İkinci golünden sonra kameraların gösterdiği Adnan Polat'ın yüzünde oluşan gurur dolu gülümsemeyse görülmeye değerdi.

Golleri bir yana, ilk maçına çıkmış olmasına rağmen attığı paslarıyla ve tekniğiyle oldukça iyiydi. Üstüne üstlük top ayağına geldiği anlarda oldukça soğukkanlıydı da. Elbette gelişmesi gerekiyor daha, ama daha ilk maçında kendine olan güveniyle, teknik ekibin kendisine olan güvenini boşa çıkarmadığını gösterdi. Sezonun ilerleyen maçlarında onu yedeklerde görebiliriz sanıyorum ki.


Nike bir-iki ay önce ünlü sporcular için bir kitapçık hazırlamıştı, bunun yanında bir de röportaj videolarını yayınlamıştı. Arda'yla yapılan röportajın videosunda Emre'yle yapılan kısa bir sohbete de yer verilmişti. Arda Emre için "yeni starımız olacak ileride" diyorken, Emre de Arda'nın ona ne kadar çok yardımcı olduğunu,nasıl destek verdiğini anlatmıştı. Bu ikilinin dayanışmasını bugün gerek sahada oynanan futbolda, gerekse gol sevinçlerinde gördük, ilerleyen maçlarda da göreceğimize eminim.

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP