Antalyaspor:2-Galatasaray:1

3 Şubat 2010 Çarşamba


Öyle düşünüyorum ki sezonun en kötü maçlarından biri oynandı bu akşam. Daha kötüsünü de sezon boyunca görmeyiz umarım. Sakatlıklar gittikçe daha can sıkıcı bir hal almaya başladı, Baros yok, Kewell yok, Sabri yok, Hakan Balta yok, yok da yok yani.. Ha bir de Keita yok, ceza falan denildi ne kadar doğrudur bilmiyorum ama ona çok ihiyacımız olduğu en önemli gerçek bence. Bunca eksiğin üzerine bir de Jo sakatlanınca avantajlı taraf biz olmamıza rağmen maçın ellerimizden kayıp gitme ihtimalinin arttığı neredeyse kesinleşmişti zaten. Jo ve sakatlık demişken umarım Jo'nun sakatlığı ciddi değildir, yeni yine yeniden bir sağlık ekibi faciası gerçekleşmesin ve en kısa zamanda sahadaki yerini alsın.

Pazar günü onu Ligtv'de yorumculuk yaparken gördüğümde söylemiştim, şimdi bir daha söylüyorum "geri dön be sabri!" Geri dönsün de sezon başından beri oynadığı süper performansıyla oynamaya devam etsin. Keita neden hala oynamaya başlamadı diye düşünüyordum, meğer geç katılmış takıma. Elbet geçerli bir sebebi vardır, ama umarım Kayserispor maçından itibaren kadroda yer almaya başlar. Takımın ona ne kadar ihtiyacı olduğu bugün bir kez daha belli oldu.
İlk yarı Arda oldukça iyiydi, attığı gol de son zamanlarda gördüğüm en güzel gollerinden biriydi ama sonrasında pek bir varlık gösteremedi, özellikle ikinci yarı yaptığı hatalardan belli oluyordu ne kadar dağıldığı. Gerçi neredeyse bütün futbolcular "bitse de gitsek" havasında oynadılar.. Elano keşke ilk11'de başlasaydı, zira sahadaki en iyi isimlerden biri oydu. Neill de aynı şekilde büyük ölçüde istikrarlı bir oyun sergiledi maç boyunca. Gio henüz takıma adapte olamamış, bu da oldukça normal aslında. Zorlu A.Madrid maçlarına kadar bu problem çözülecektir. Çözülmesi de lazım, yoksa olabilecekleri düşünmek dahi istemiyorum.

Ufuk Ceylan, Galatasaray kariyerindeki ilk iki golünü yedi. Yüzde yüz hatalıydı demek yanlış olur, defansın payı oldukça büyüktü gollerde. Goller haricinde de oldukça iyiydi, hatta Leo Franco'nun şimdiye kadar yaptığı hataları düşündüğüm zaman Ufuk Lig maçlarında da oynamaya başlamalı diye düşünüyorum. En azından kaledeyken güven veriyor, böyle kendini geliştirerek devam ettiği sürece Galatasaray'da 1.kaleci olarak oynayacağı günler çok da uzakta değil gibi geliyor bana.

Bunca olumsuzluğa rağmen en kötüsünü de düşünmemek gerekiyor hemen. Daha bunun Ali Sami Yen'de oynanacak rövanşı var. Fakat, maçı anlatan(katleden) Ömer Üründül ve Levent Özçelik'in sürekli "Galatasaray 2-1'i korumaya çalışıyor" demesi , en kötüsü de bunda haklı olmaları Galatasaray kalitesine yakışmıyor. Frank Rijkaard ve ekibine güvenimiz sonsuz ama böyle bir ilk11 tercihiyle bir daha sahaya çıkılmaz umarım.. Ve, her şeyden önemlisi son maçlarda takımın üzerine çöken ruhsuzluktan kurtulması gerekiyor, üstüste gelen sakatlıklar mı yoksa yeni transferlere alışamamış olmak mı bunun sebebi, bilmiyorum ama bizi bekleyen zorlu maç dönemi bu şekilde hiç de iyi bir şekilde aşılamaz.Son olarak..
artık sinirden delirmek üzereyken ekranda görünüp, o anlık bütün sinirimi kızgınlığımı unutturdun ya.. iyi ki varsın ya Hagi.

0 yorum:

  © Blogger templates Newspaper by Ourblogtemplates.com 2008

Back to TOP